Dodáváme pouze upravované a certifikované fluidní popílky, které splňují veškeré požadavky příslušných norem. Nechte nám zprávu, ozveme se vám s cenovou nabídkou
Fluidní popílek má významnou budoucnost
Dnes je při výrobě cementu a betonu běžně používaný křemičitý popílek. Vzniká kolem 1 200 °C při klasickém spalování černého nebo hnědého uhlí v tepelných elektrárnách a teplárnách. Do roku 2022 však dojde k velké změně. Všichni zpracovatelé uhlí budou muset z důvodu plnění emisních norem přejít na fluidní spalování. Fluidní popílek vzniká při spalování uhlí při teplotách kolem 800 °C. To výrazně změní celý proces spalování uhlí, které bude rázem ekologičtější.
Výhodnější surovina
- zvýšená převozní vzdálenost (+ cca 1 hodina) při výrobě betonových směsí
- rychlejší nárůst pevnosti
- nižší cena než u křemičitého popílku
- plnohodnotný ekvivalent základní suroviny cementu (slínku), uplatnitelný v množství až 80 % při samotné výrobě
- úspora nákladů za cement při výrobě betonu - během přípravy betonové směsi můžete fluidním popílkem nahradit můžete 20-50 % cementu
Jsme jediní specialisté na zpracování fluidního popílku
Naše společnost je držitelem licence, která nám umožňuje upravovat fluidní popílek tak, aby byl použitelný pro výrobu cementu a betonu. Nabízíme původcům fluidních popílků pomoc s jejich zpracováním. Díky úpravě a certifikaci se z odpadu stávají VEPy (vedlejší energetické produkty) vhodné pro cementárny a výrobce betonových směsí.
Fluidní popílek nemusí skončit na skládce, ale lze jej využít ve stavebnictví. Pomáháme tak původcům odpadů šetřit náklady na ukládání popílků, výrobcům ve stavebnictví šetřit náklady na výrobu, ale šetříme i životní prostředí.
Dodáme vám popílek v této podobě
- popílek pro výrobu cementu (ČSN EN 197-1)
- filer jako pórovité kamenivo (ČSN EN 13055-1)
Ekologičtější varianta, zdravější pro nás všechny
Mysleme na to, aby výroba co nejméně zatěžovala zemi. Námi dodávané produkty umožní zpracovat jinak nevyužitý odpad z tepelných elektráren a tepláren. Jinak by zbytečně zatěžoval přírodu ve formě odpadní strusky, popílků nebo prachu. Protože nahrazujeme až 80 % slínku vápenatými fluidními popílky, dojde k enormní úspoře energie při výrobě. Výrazně se také sníží produkce skleníkových plynů a zároveň ušetříme těžený vápenec – cenný a neobnovitelný přírodní zdroj, jehož těžba je energeticky náročná.